Etiket Arşivi: Nişanlımdan Tazminat İsteyebilir Miyim?

Nişanlımdan Tazminat İsteyebilir Miyim?

53 okunma

Nişanlımdan Tazminat İsteyebilir Miyim? Madde 120 – Nişanlılardan biri haklı bir sebep olmaksızın nişanı bozduğu veya nişan taraflardan birine yükletilebilen bir sebeple bozulduğu takdirde; kusuru olan taraf, diğerine dürüstlük kuralları çerçevesinde ve evlenme amacıyla yaptığı harcamalar ve katlandığı maddi fedakarlıklar karşılığında uygun bir tazminat vermekle yükümlüdür. Aynı kural nişan giderleri hakkında da uygulanır. Tazminat istemeye hakkı olan tarafın ana ve babası ...

Devamını Oku »