Etiket Arşivi: Nişanlıdan Manevi Tazminat İsteyebilir Miyim?

Nişanlıdan Manevi Tazminat İsteyebilir Miyim?

86 okunma

Nişanlıdan Manevi Tazminat İsteyebilir Miyim? Madde 121 – Nişanın bozulması yüzünden kişilik hakkı saldırıya uğrayan taraf, kusurlu olan diğer taraftan manevi tazminat olarak uygun miktarda bir para ödenmesini isteyebilir. Madde Gerekçesi: Yürürlükteki maddede manevi tazminatın koşulları Borçlar Kanunumuzun 3444 sayılı Kanunla değiştirilmeden önceki hükmüne paralel olarak kaleme alındığından, manevi tazminat “şahsen fahiş bir surette mutazarrır olma” koşuluna bağlanmıştır. Oysa Borçlar Kanununun ...

Devamını Oku »