679 okunma

Gizli Hat Kullanan Sadakatsiz Eşten Boşanma

ADANA NÖBETÇİ ( )  AİLE MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DAVACI               :

VEKİLİ                   :

DAVALI                :

KONU                   : Evlilik birliğinin temelden sarsılması sebebi ile tarafların boşanmalarına karar       verilmesi istemidir

AÇIKLAMALAR  :

Müvekkil ile davalı X tarihinde evlenmişlerdir. Bu evliliklerinden X doğumlu X veyahut X doğumlu Y isminde iki evlatları bulunmaktadır. Y reşit olup X İnşaat Mühendisliği Kısmı’nde öğrenim görmektedir. X 14 yaşlarında olup lise birinci derslik öğrencisidir. Çocuklar müvekkilimin yanında kalmaktadır.

Tarafların X senelik birliktelikleri karşılıklı saygı, sevgi veyahut itimat içinde devam etmiştir. Evlatları ile mutlu, orta halli bir aile hayatları olmuştur. Sadece müvekkil davalının başka biriyle ilişkisi bulunduğunu öğrenmiş, bunun üstüne de davalı evini terk etmiştir. Taraflar halen ayrı yaşamaktadırlar.

Davalı kendisine ilişik dizüstü bilgisayar ile web ortamında oyun oynamakta veyahut söyleşi etmektedir. Sadece  zamanlarda internette iki ucu arasında uzaklık olan süre zaman geçirmeye adım atmıştır. Cep telefonunu ailece beraber oldukları ortamda sessize almaya, kendi odasında gizli saklı konuşmaya başlamış, müvekkil sorduğunda ise hanımefendi arkadaşımla onun özelini konuşuyorum imişçesine mazeretler ileri sürmüştür. Bu telefon görüşmeleri ile beraber yürüyüşe gittiğini söyleyerek akşamları evden çıkmaya adım atmıştır.

Müvekkil davalının  zamanlardaki davranışlarından şüphelendiğinden eşinin cep telefonunu denetim etmiş veyahut 05… numaralı telefondan eşine gönderilmiş mesajlar görmüştür. Mesajların bir tanesinde “sultanım bu numarayı kaydet aşkım seni oldukca seviyorum bi tanem” yazılıdır. Başka bir mesajda “bu şekilde hayata geçirmeye devam et sen vallahi billahi bittin. Asla mi çıkmayacan evden Seni aradığımda evinin önündeydim. Seni bi daha aradığımda camdan bak”

Davalının kullandığı 05… numaralı bir telefon hattı vardır. Müvekkil evde bir hazır kart bulmuş, karttaki numarayı araştırdığında eşinin gizlice kendi adına bir hazır kart aldığını tespit etmiştir. Davalı eşinin bilgisi haricinde daha dingin görüşebilmek bakımından 05… numaralı bir hat almıştır. Bu tarz şeyleri öğrenen müvekkil eşine telefon ederek ederek “bu telefonları veyahut mesajları akşam konuşacağız.” demiştir. Bunun üstüne davalı o gün evi terk ederek gitmiştir. Hemen sonra müvekkilimi arayarak ortak hayatı sonlandırma davası açacağını söylemiştir. Bu konuşmayı çocuklar da duymuştur. Davalı X tarihinden şimdiye dek eve gelmemiştir.

Sadakat veyahut itimat evlilik birliğinin temelidir. Davalının tutum veyahut davranışları sonucu evlilik birliği, devamı, eşlerden beklenmeyecek derecede temelden sarsılmış, eş veyahut çocuklar bakımından korumaya kıymet bir yarar kalmamıştır. Davalı, ailenin bu hale gelmesinde en temel esas olan sadakat kuralını ihlal etmesi veyahut evli iken başka biriyle beraber olması sebebi ile tamamen kusurludur. Ailenin yıkılmasına sebebiyet vermiştir. Tarafların bir araya gelmeleri artık mümkün değildir. Bu yüzden tarafların boşanmalarına karar verilmesini dilek ediyoruz.

Bir eş olarak kişilik haklarına en ağır şekilde saldırılan, menfaatleri haleldar olan, yuvası yıkılan, iki evladı ile kodaman üzüntü veyahut utanç yaşayan müvekkil bakımından X TL tinsel ödence ödenmesine karar verilmesini dilek etmekteyiz.

Ortaklaşa evlatları olan veyahut halen müvekkilin yanında kalan X’in velayetinin, çocuğun da dinlenmesi suretiyle davacı babaya verilmesini dilek etmekteyiz.

SÜBUT DELİLLER    : Nüfus kaydı, şahit beyanları, davalıya ilişik 05… veyahut 05… numaralı telefonların  altı aylık görüşme kayıtları veyahut bu telefonlardan giden veyahut bu telefona gelen ileti kayıtları veyahut sair deliller.

HUKUKİ SEBEPLER : MK, HMK veyahut sair ilgili mevzuat

SONUÇ VE İSTEM   : Arz veyahut izah edilen nedenlerle evlilik birliğinin temelden sarsılmış olması sebebiyle tarafların boşanmalarına, ortaklaşa evlatları X’in velayetinin davacı babaya verilmesine, kişilik hakları en ağır şekilde saldırıya uğrayan müvekkile 20.000,00 TL tinsel ödence ödenmesine, mahkeme harcamaları ile vekalet tutarının davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla bilvekale arz veyahut dilek ederim. tarih

                                                                                                                              Davacı Vekili

Rate this post

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*