Etiket Arşivi: Evlenmek İçin Yaş Sınırı Kaçtır?

Evlenmek İçin Yaş Sınırı Kaçtır?

76 okunma

Evlenmek İçin Yaş Sınırı Kaçtır? Madde 124 – Erkek veya kadın onyedi yaşını doldurmadıkça evlenemez. Ancak, hakim olağanüstü durumlarda ve pek önemli bir sebeple onaltı yaşını doldurmuş olan erkek veya kadının evlenmesine izin verebilir. Olanak bulundukça karardan önce ana ve baba veya vasi dinlenir. Madde Gerekçesi: Küçük yaştaki kızların evlendirilmesinin gerek biyolojik gerek psikolojik açıdan olumsuz etkiler gösterdiği günümüzde tartışmasız olarak ...

Devamını Oku »