3.049 okunma

Boşandığı Eşinin Binasındaki Kapıcıyla Konuşan Kişi Beraat Etti

Boşandıktan sonra eski eşinin oturduğu apartmana giderek binanın görevlisi ile 18 saniye süre ile konuşan kişi hakkında, huzursuzluk yarattığı iddia edilen dava sonuçlandı. Mahkeme, sanığın eski eşini huzursuz ettiğine dair herhangi bir delil bulunmadığına kanaat getirdi ve sanığın beraati yönünde karar verdi.

Boşandığı eşinin oturduğu binaya gelerek kapıcıyla 18 saniyelik bir konuşma gerçekleştirdiği öne sürülen sanığın, eski eşi üzerinde herhangi bir huzursuzluk yarattığı yönünde net bir kanıtın ortaya konulamaması, mahkemenin beraat yönünde karar vermesinde belirleyici oldu.

Yargıtay 12. Ceza Dairesinin 2023 yılına ait 4485 no’lu kararıyla beraat eden erkeğin vekili Adana Boşanma ve Ceza Avukatlarından Saim İncekaş kararın son derece hakkaniyete ve hukuka uygun olduğunu belirtti.

Davanın sonuçlanması, eşi tarafından şikayet edilerek uzun süredir hukuki süreç baskısı altında olan sanık açısından büyük bir rahatlama yarattı. Mahkeme, sanığı her türlü suçlamadan beraat ettirdi ve bu olay, kişilerin birbirlerini hukuki yolla huzursuz etme iddialarına karşı nasıl savunma yapılabileceği yönünden önemli bir örnek teşkil etti.

Rate this post

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*