1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
56 okunma

Adana’da Bulunun Avukat Saim İncekaş’ın İncelemesi

Adana genelinde bir çok avukatlık ofisi bulunmaktadır. Adana’da avukatlık ofisleri çoğunlukla ceza ve boşanma davaları ile ilgilenmektedir. Bu yazımızda Adana’da boşanma ve ceza hukuku üzerine uzmanlık sahibi olan İncekaş Hukuk’u ve kurucusu Av. Saim İNCEKAŞ’ı inceleyeceğiz.

Kuruluş ve Tarihçesi

Av. Saim İncekaş Adana’da 2016 yılında çalışma hayatına başlamıştır. Aile Hukuku alanında yüksek lisans ve L.L.M. ünvanına sahip bir ofistir.incekaş hukuk inceleme resmi Av. Saim İncekaş Adana Barosu’na kayıtlı bir şekilde varlığını sürdürmektedir.

Adana’da yer alan hukuk bürosunun “hakkımızda” sayfası incelendiğinde; hukukun toplumda vazgeçilmez bir unsur olduğunu benimsediklerini görmekteyiz. Önceliklerinin kaliteli hizmet ve uzun vadeli planlarının ise hukukun üstünlüğü olduğunu beyan etmekteler.

Adana’da Boşanma Davalarında Neden En Çok Önerilen İsim Sizsiniz Diye Sorduk

Avukat Saim İncekaş kendi ofislerinde ziyaret ettik. Ofisleri Adana’nın en güzel semtlerinden birisi olan Ziyapaşa Bulvarında yer alıyor. Merak edenler için tam açık adresi şu şekilde: Çınarlı Mahallesi, Ziyapaşa Bulvarı No:78, GÜNEP Ziyapaşa İş Merkezi, K:10, D:1001, SEYHAN/ADANA.  Ofislerinde bizi sıcak bir şekilde karşılayan Av. Saim İNCEKAŞ ile yaptığımız röportajda boşanma avukatlığı alanındaki başarılarını kendsi şu şekilde dile getirdi:

Aslında Adana’da en iyi boşanma avukatı gibi bir tanımın yapılması doğru  ve etik değil. Bu konudan bahsederken aile hukuku ve boşanma üzerine deneyimli bir avukat denilmesini yeğlerim. Her bilim dalında olduğu gibi hukuk bilim dalında da çok çalışmak ve deneysel gözlemlerde bulunmak önemlidir. Bizim mesleğimiz gerektiği zaman bir sosyolog veya psikolog olmayı gerektirebiliyor. Bunun nedeni mesleğimizi özü insan davranışları ve bu davranışların topluma zarar vermeyecek nitelikte sınırlanmasıdır.

Evet, bilindiği üzere Adana Türkiye genelinde boşanma oranının epey yüksek olduğu bir şehirdir. Medeni Hukuk yani Aile Hukuk’una henüz fakülte yıllarındayken bir ilgim vardı. Bu ilgim mesleğe başladıktan sonra da yerini “topluma nasıl yardımcı olurum” sorusuna bıraktı. Aile hukuku uyuşmazlıklarını çözmek, boşanma davalarını hızlı ve etkin sonuçlandırmak benim için topluma sağlanan büyük bir yarar. İşin ekonomik boyutu tabi ki olmalıdır ancak varoluşsal bazı amaçlara da sahip olunması gerektiğini düşünüyorum.

İnceleme ve Değerlendirme Sonucumuz

Adana’da boşanma avukatlığı üzerine yazı ve makeleler paylaşmaya devam ediyor olacağız. Yaptığımız gözlemler neticesinde İncekaş Hukuk’un gerek çevreden gerek internet mecrasında aldığı güzel yorumları tamamı ile hakketiğini düşünüyorum. Aile Hukuku’una bir bilim ve topluma yarar sağlayan olgu gözüyle bakan bir avukat bizi cidden çok etkiledi. Av. Saim İNCEKAŞ’a meslek hayatında başarılarının devamını diliyorum. Kendisi internet sitesinde bir çok makale ve faydalı yazılar paylaşmaktadır. Ziyaret etmek isteyen okurlarımız için linki aşağıda paylaşıyorum.

Adana Boşanma Avukatlarını incelemek için: https://av-saimincekas.com/bosanma-avukati-adana/

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*