730 okunma

Avukat Saim İNCEKAŞ ile Röportaj

Avukat Saim İNCEKAŞ Hukuk Bürosu Aile Hukuku ve Boşanma Avukatı

Adana genelinde bir çok avukatlık ofisi bulunmaktadır. Adana’da avukatlık ofisleri çoğunlukla ceza ve boşanma davaları ile ilgilenmektedir. Bu yazımızda Adana’da boşanma ve ceza hukuku üzerine uzmanlık sahibi olan Av. Saim İNCEKAŞ’ı inceleyeceğiz. Kendisinin ceza ve medeni hukuk alanında 5.000’i aşkın kaleme aldığı yazı mevcut. Haliyle röportajımızı kabul etmesi bizi oldukça heyecanlandırdı.

Kuruluş ve Tarihçesi

Av. Saim İncekaş Adana’da 2016 yılında çalışma hayatına başlamıştır. Aile Hukuku alanında yüksek lisans ve L.L.M. ünvanına sahiptir.incekaş hukuk inceleme resmi Av. Saim İncekaş Adana Barosu’na kayıtlı bir şekilde avukatlık mesleğini icra etmektedir.

Adana’da yer alan hukuk bürosunun “hakkımızda” sayfası incelendiğinde; hukukun toplumda vazgeçilmez bir unsur olduğunu benimsediklerini görmekteyiz. Önceliklerinin kaliteli hizmet ve uzun vadeli planlarının ise hukukun üstünlüğü olduğunu beyan etmekteler.

Adana’da Boşanma Davalarında Neden En Çok Önerilen İsim Sizsiniz Diye Sorduk

Avukat Saim İncekaş kendi ofislerinde ziyaret ettik. Ofisleri Adana’nın en güzel semtlerinden birisi olan Kayalıbağ/Reşatbey’de yer alıyor. Merak edenler için tam açık adresi şu şekilde:

Ziya Algan İş Merkezi, Kat:5 Daire:41 Av. Saim İncekaş , Adana/SeyhanOfislerinde bizi sıcak bir şekilde karşılayan Av. Saim İNCEKAŞ ile yaptığımız röportajda boşanma avukatlığı alanındaki başarılarını kendisi şu şekilde dile getirdi:

Aslında Adana’da en iyi boşanma avukatı gibi bir tanımın yapılması doğru  ve etik değil. Bu konudan bahsederken aile hukuku ve boşanma üzerine deneyimli bir avukat denilmesini yeğlerim. Her bilim dalında olduğu gibi hukuk bilim dalında da çok çalışmak ve deneysel gözlemlerde bulunmak önemlidir. Bizim mesleğimiz gerektiği zaman bir sosyolog veya psikolog olmayı gerektirebiliyor. Bunun nedeni mesleğimizi özü insan davranışları ve bu davranışların topluma zarar vermeyecek nitelikte sınırlanmasıdır.

Evet, bilindiği üzere Adana Türkiye genelinde boşanma oranının epey yüksek olduğu bir şehirdir. Medeni Hukuk yani Aile Hukuk’una henüz fakülte yıllarındayken bir ilgim vardı. Bu ilgim mesleğe başladıktan sonra da yerini “topluma nasıl yardımcı olurum” sorusuna bıraktı. Aile hukuku uyuşmazlıklarını çözmek, boşanma davalarını hızlı ve etkin sonuçlandırmak benim için topluma sağlanan büyük bir yarar. İşin ekonomik boyutu tabi ki olmalıdır ancak varoluşsal bazı amaçlara da sahip olunması gerektiğini düşünüyorum.

İnceleme ve Değerlendirme Sonucumuz

Adana’da boşanma avukatlığı üzerine yazı ve makeleler paylaşmaya devam ediyor olacağız. Yaptığımız gözlemler neticesinde İncekaş Hukuk’un gerek çevreden gerek internet mecrasında aldığı güzel yorumları tamamı ile hakketiğini düşünüyorum. Aile Hukuku’una bir bilim ve topluma yarar sağlayan olgu gözüyle bakan bir avukat bizi cidden çok etkiledi. Av. Saim İNCEKAŞ’a meslek hayatında başarılarının devamını diliyorum. Kendisi internet sitesinde bir çok makale ve faydalı yazılar paylaşmaktadır. Ziyaret etmek isteyen okurlarımız için linki aşağıda paylaşıyorum.

Avukat İsmi: Avukat Saim İNCEKAŞ
Hukuk Bürosu: İncekaş Hukuk Bürosu
Adres Bilgisi: Ziya Algan İş Merkezi, Kat:5 Daire:41 Av. Saim İncekaş , Adana/Seyhan, 01010
Web Sitesi: https://av-saimincekas.com/
Google Haritalar Konumu: Tıklayınız
Uzmanlık Alanları: Boşanma Avukatlığı, Ceza Avukatlığı, İcra Avukatlığı, Aile Hukuku, Velayet Hukuku, Nafaka Davaları

5/5 - (2 votes)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*